facebook
> Strona główna > Chroń swoją skórę z grafenem
Chroń swoją skórę z grafenem

Trwają badania nad zastosowaniem grafenu w kremach z filtrem przeciwsłonecznym, jednak jeszcze nie wiadomo czy takie kosmetyki są dla człowieka w pełni bezpieczne. Ze względu na brak wiarygodnych doniesień w tym temacie zdarzenie zostało rozstrzygnięte na NIE.


Firma Bluestone Global Tech pracuje nad recepturą kosmetyku, który dzięki zawartości grafenu ma dużo lepiej absorbować promienie UV niż inne tego typu produkty na rynku. Dzięki temu cieńsza warstwa kremu ma zapewnić równie skuteczną ochronę przed nadmierną opalenizną. Grafen miałby być ścierany na proszek i w tej postaci dodawany do kremów. Takie kremy nie zawierałyby tlenku cynku, dzięki czemu byłyby łagodniejsze dla skóry i bardziej przyjazne dla środowiska. Ważną zaletą tych produktów ma być również skuteczna ochrona przed promieniowaniem UVB, odpowiedzialnym za brązowienie skóry oraz oparzenia, której nie zapewnia wiele spośród dostępnych obecnie w sklepach kosmetyków.

 

W planach jest wykorzystanie grafenu do produkcji innych kosmetyków takich jak cienie do oczu. Ich wyjątkowość polegałaby na tym, że w zależności od kąta patrzenia obserwowany kolor miałby się zmieniać. W tej chwili firma Bluestone Global Tech jest na etapie przeprowadzania testów bezpieczeństwa grafenowych produktów, jednak ich wyniki nie są jeszcze oficjalnie znane.

 

Artykuł dotyczy rozstrzygnięcia zdarzenia Kosmetyki I. Zachęcamy do dyskutowania artykułu i rozstrzygnięcia w komentarzach na stronie zdarzenia.Powrót